(májusi elégia júliusnak) Ah, bejúliultam, és a július is messze van. Hogy e földön élni jó veled vagy nélküled, azt nincs jogom manapság kételybe vetnem. Ferde farkú ferences szerzetes nem leszek, talán egy évben egyszer fizetett szerző. Feltételes módban rejlő költőpalánta, kinek írásait átértelmezik és talán kirakják egy propaganda plakátra. Pedig létezel, és egy májusi hajnal bűzének látomásában vágyom reád. Nem sors, nem véletlen egybeesés vagy a Mindenség által nekem szánt valaki fog majd ajtómon kopogtatni. Pár pillanat a felismerés, csak ennyi, utunknak egybeeső momentuma. Ki gondolta volna hogy a bolha, vérvörös borba folytja bánatát. Álmodozni megengedett luxus: Milyen lehetne, Milyen lehetne itt, Milyen lehetne veled? Nem bánok semmit, mért is tenném? Hisz csak teszem - veszem életem, a fenti nagyokos könyvesboltjában: Páran vagyunk már ott, gondolom, féláras bérlettel kezünkben, az éber-kert kapuja előtt álldogálunk, miközben saját poklunk...